2012-07-10, Niezapomniany Dzień Rodzinny w świetlicach wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym

W dniu 1 czerwca 2012 roku w świetlicach wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym „Iskierka” i „Nadzieja” w Bieruniu odbył się Dzień Rodzinny połączony z obchodami Dnia Matki i Dnia Ojca.

W bieruńskich świetlicach panowała niezwykle serdeczna i radosna atmosfera, przede wszystkim dzięki dzieciom, które starannie przygotowały się do przedstawienia. Wychowawcy świetlic zadbali o to, aby nikt się nie nudził, jak co roku przygotowały wspólnie z dziećmi program artystyczny: czytanie wierszy dla mamy i taty, śpiewanie piosenek m.in. „A ja wolę swoją mamę…” oraz wiele zabaw, w których udział wzięli wychowankowie wraz ze swoimi rodzicami. Ponadto jeden z wychowanków świetlicy „Iskierka” – Mateusz Gloss samodzielnie napisał piosenkę dla mamy. Wszystkie dzieci nauczyły się słów tego utworu i wspólnie go rapowali. Emocje jakie towarzyszyły temu niezwykłemu wydarzeniu były wyjątkowe.

Po występach teatralno – muzycznych oraz wspólnych zabawach nadszedł czas na wręczenie prezentów, własnoręcznie przygotowanych wychowanków świetlic dla swoich rodziców. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek w gronie całej społeczności świetlicowej.

Powrót do góry